Реформа освіти спонукала до перевтілення навчальних закладів. І головною метою модифікації інтер'єру в форматі НУШ є створення максимально сприятливого і комфортного простору для отримання нових знань. Дизайн інтер'єру шкільних класів має прямий вплив на засвоєння учнями нового матеріалу і на соціально-психологічний клімат в колективі.
Відмінною рисою проектування дизайну інтер'єру НУШ є зонування. Тепер клас розподілений на навчальну зону і зону відпочинку.
Оформлення кабінету початкових класів передбачає не тільки перепланування, наповнення простору і розстановку меблів, але і підбір колірної гами. В даному проекті переважають приємні жовті і зелені відтінки, які подобаються дітям, не тиснуть на психіку, і створюють максимально світлу атмосферу. Інтерес учнів викликають, так само, місця зберігання особистих речей, у вигляді шафок у формі будиночків, і парти-трансформери, які створені спеціально для кожного учня. Враховуючи те, що нова система освіта передбачає не тільки індивідуальне виконання завдань учнями, але командні і парні роботи, важлива мобільність і легкість меблів. Для того щоб діти могли самостійно переміщати її по класу в потрібному напрямку, складати і розкладати при необхідності. Саме такі елементи меблів розміщені в початкових класах. Оптимальним варіантом дизайну парт стала форма трапеції. Таке рішення сприяє легкому і швидкому формуванню кола з парт учнів, що дуже зручно при колективному обговоренні матеріалу.
Дизайн шафок розроблений з урахуванням повної безпеки. У них відсутня елементи зі скла, які раніше користувалися великим попитом. Переважає кількість шаф з відсутністю дверцят.
Дизайн шкільного кабінету Нової Української Школи передбачає наявність зони відпочинку, особливо, якщо це оформлення класу в початковій школі. Відволіктися від уроків і відновити сили учням молодших класів в кабінеті НУШ гімназії №3 допоможе м'яка лавка і стіл-трансформер для творчості.
Гармонійно в дизайн кабінету початкових класів вписалися всі необхідні для забезпечення навчального процесу меблі: поодинокі парти, магнітні дошки, бібліотечка, класна дошка, тумби, стільчики. Всі меблі відрізняються компактністю. На стінах більше не висять портрети знаменитих особистостей, їх місце займають дитячі малюнки і картинки. Еволюціонувала і класна дошка, що тепер передбачає використання маркерів для написання тексту. Це дозволяє уникнути забруднення повітря пилом від крейди.
Максимально зручно облаштовано також робоче місце вчителя. Для його розміщення обрана зона з кутом повного огляду класу.
Для забезпечення гігієни, у класі розміщено зручний умивальник і дзеркало.
Облагороджують і пожвавлюють інтер'єр вазони в стильних горщиках.
Нікого не залишить байдужим і інтер'єр шкільного коридору, яким учні щодня проходять перед тим, як потрапити в комфортний клас. Прозорі вхідні двері, світлі стіни та підлога, сучасні стелі, які надають простору висоти та об'єму, цілісно створюють затишну атмосферу для відпочинку на перервах.
Дизайн інтер'єру шкільного класу виконаний за стандартами НУШ дозволяє дітям відчувати себе затишно і комфортно. Яскраві, але не кислотні відтінки в інтер'єрі, нестандартні форми меблів і елементів декору пом'якшують момент переходу дітей від дитячого садка до початкових класів. А в комплексі зі змінами в системі освіти, інтер'єр забезпечує поступове звикання дітей до шкільного життя.
При розробці даного проекту головною метою було створити такий простір в класі, при якому учні з величезним бажанням будуть ходити до школи, охоче отримувати нові знання та із задоволенням проводити час з друзями. Для цього використовувалися новітні прогресивні технології, високоякісні матеріали і останні модні тенденції меблевої індустрії. Що у нас вийшло?
Краще один раз побачити, ніж сто разів прочитати, тому пропонуємо споглядати дизайн шкільного класу на світлинах.